Podatki w prasie -15.11.2010


PIT 2010: Ulga prorodzinna bez zmian
W rozliczeniu podatkowym za 2010 rok podatnicy będą stosować te same zasady odliczenia ulgi prorodzinnej co za rok ubiegły.

NSA: Zamiana mieszkań bez PIT
Zwolniona z podatku dochodowego była tylko zamiana nieruchomości o charakterze mieszkalnym, a nie działek i budynków magazynowo-produkcyjnych.

Rolnik zostanie zwolniony z PIT
Produkty spożywcze produkowane przez rolników z własnych surowców nie będą opodatkowane PIT, gdy przychód nie przekroczy 5 tys. zł.

RM: Rząd ograniczy odliczanie VAT za auto z kratką

Od 2011 roku podatnicy nie odliczą pełnej kwoty VAT od samochodów z kratką. Nie będą też mogli odliczać VAT od zakupu paliwa – zdecydował rząd, szukając oszczędności budżetowych.

TK: Notariusz odpowie za niepobrany podatek

Przepisy Ordynacji podatkowej, w zakresie, w jakim przewidują odpowiedzialność notariusza jako płatnika za niepobrany podatek są zgodne z Konstytucją.

Trzeba podnieść VAT na ubranka dziecięce
Od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na ubranka dziecięce wzrośnie z 7 do 8 proc. Jednak ta podwyżka to za mało. VAT w tym przypadku będzie musiał wynieść 23 proc.

Ustawa o PIT do kosza: Sejm nie zdejmie z pracowników obowiązku wysyłania PIT-ów
Sejm nie będzie już pracował nad ustawą zwalniającą pracowników z wysyłania rocznych PIT-ów do urzędów skarbowych – poinformowało PAP biuro prasowe Sejmu. Ustawa, która miała wejść w życie od 1 stycznia 2011 r. i objąć tegoroczne rozliczenia, trafi do kosza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: